Milí klienti, slyšeli jste někdy výraz "Naturopatie"?
 
 
Naturopat odstraňuje z těla to, co do něj nepatří a tudíž brání jeho uzdravení. Naopak dodavá do organismu to, co mu chybí, aby se tělo uzdravilo samo. 
 
Moderní člověk žije často v rozporu se svým fyziologických nastavením. Přestoře lékařská věda dosáhla za poslední desetiletí mimořádných úšpěchů, Česká republika je stále na:
 
 

1. místě v rakovině tlustého střeva ( ročně je kolorektální karcinom nově zjištěn u 7800 lidí a 14 lidí denně    na něj umírá.

Obsazujeme přední místa v karcinomu plic a prsu.

V kardiovaskulárních onemocněních vedeme v celé západní Evropě.

Srdečně –cévní onemocnění jsou hlavní příčinou úmrtnosti a onemocnění u nás – až 40%

Cukrovku má u nás 7% populace, přičemž cukrovka zkracuje život průměrně o 10 let a přináší celou řadu zdravotních komplikací.

50 % lidí s cukrovkou má vysoký krevní tlak.

Obézních je 20 % spoluobčanů. Vysoké procento má nadváhu nebo nebezpečný viscerální tukkolem vnitřních orgánů.

Každé 3. Dítě v ČR má potíže s alergiemi a s imunitou.

Vedlejší negativní účinky klasických léků jsou na 4. místě v příčinách úmrtí.

Přitom jíme 15x méně vlákniny než naši předkové na začátku 20.století a konzumujeme 100x vícenutričně prázdných poživatin.

Většina lidí silně podceňuje fakt, že výživové faktory a způsob jakým pomáháme našemu tělu zbavovat se jedů, tvoří až 90 % našeho zdraví. Změna životního stylu, detoxikace od jedů a usazenin a adekvátní skladba výživy je pro léčbu chronických důležitější než léky, které většinou příčiny zdravotního problému neřeší. Kardiovaskulární potíže lze například zdravým životním stylem snížit až o 80 % a cukrovku o 58 %.

Je skutečně velmi potřeba, aby z řad laiků a pracovníků  z oblasi wellnes, nejen lékařů, vzešel systém vyškolených odborných naturopatických konzultantů. Tato úctyhodná a užitečná profese se na našem trhu práce vyskytuje v nedostatečném množství. Chybí mnohým nemocným, kteří hledají cestu k holistickému zdraví a těžko se orientují v nepřeberném množství doporučení, rad a doplňků stravy na našem trhu.

Naturopatický konzultant se nestaví do role lékaře, s lékaři intenzivně spolupracuje. Může to být i sám lékař. Nicméně poskytuje klientovi to, v čem mnozí lékaři nejsou podrobně školeni ( např. stravovací  terapie při zdravotních obtížích  v různých životních situacích, moudrost našich prapředků v používání rostlinných a živočišných léčiv, detoxikační programy naturopatickými  prostředky,..) , na co při své práci lékaři nemají dostatek času.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 


Kontakt

Tomčíková Simona

Zdravotnická 116
Jakubčovice n.O.
74236


+420 725 632 452

Při práci mám vyzvánění ztišené ! Prosím, zavolejte později (nejlépe mezi 19 a 21hod.) nebo pište SMS či e-mail.Poštu pročítám denně.

Pokud se na objednaný termín nemůžete dostavit, prosím, abyste mi to sdělili nejpozději 24hod. předem. Děkuji Vám za ohleduplnost !

Mějte se krásně :)