Pedikúra

 

    Přestože je pedikúra velice důležitá, ještě stále  mnoho z nás ji podceňuje a bere jen jako okrajovou část péče o tělo.
    Zapomínáme na to, že nohy nás nosí celý život a tudíž si pozornost  zaslouží.
Pedikúra je ošetřování kůže a nehtů na nohou. Jde o výkony, při kterých je zákazníkům poskytována správná odborná péče o nohy a nehty a při kterých jsou odstraňovány některé vady. Pedikér také nabízí poradenství, jak o nohy správně pečovat.
    Při pedikúře je na ploskách nohou odstraňována zrohovatělá kůže, kuří oka a především u starších lidí též četné otlaky a mozoly.

Provádí se i ošetření nehtů, u kterých rovněž dochází k poškození a deformacím.

 

 

Ceník platný od 1.1.2015

Pedikúra   (cca 60-75min.)                     220 Kč - 250Kč

- zahrnuje koupel v Rochově soli, stříhání a zapilování nehtů,
  ošetření nehtových valů, odstranění zrohovatelé kůže, 
  odstranění mozolů, otlaků, nanesení hydratačního krému,
  krátká masáž nohou.
 
Odstranění větší vrstvy zrohovatělé kůže         30 Kč
Masáž chodidel                                     25 Kč
Masáž nohou po kolena                              50 Kč
Peeling                                               30 Kč
Parafínový zábal                                    120 Kč
Odstranění kuřího oka                               10 Kč
Ošetření zarostlého nehtu                           10 Kč
Odlakování nehtů                                     10 Kč
Lakování klasické (lakem klienta)                     40 Kč
 

 

 

Nejčastější problémy nohou

 

1. Kuří oka a mozoly
 

Rozpraskané paty

FOTO: fotobanka Profimedia

Tření způsobuje vznik silné, žlutavé až odumřelé kůže, jež je charakteristická pro kuří oka či mozoly. Vrchní vrstva pokožky tak chrání jemnější tkáně kůže. Zatímco kuří oka se vytvářejí v méně namáhaných místech, mozoly se objevují všude, kde je větší napětí. Za obojí může především špatně padnoucí obuv.

 

2. Plantární bradavice
 

Bradavice se nejčastěji odstraňuje pomocí tekutého dusíku.

 

FOTO: fotobanka Profimedia

Bradavice na plosce nohy nevytváří žádné výstupky, ale díky tlaku, kterému jsou vystaveny, vrůstají do kůže. Proto se nazývají plantární bradavice - pevné, rohové výrůstky. Za jejich vznik může vir, který prochází pokožkou a je tedy velmi nakažlivý. Často se šíří prostřednictvím veřejných bazénů a sprch. Plantární bradavice jsou v mnoha případech jsou bolestivé a tudíž je nelze zcela ignorovat.   

Bradavice je nezhoubný kožní novotvar, způsobený virovou infekcí. Dermatologové se často setkávají s mylnou interpretací ze strany pacientů. Bradavicemi jsou pak často nazývány růžky kožní, stařecké bradavice nebo různá mateřská znaménka. Tyto útvary však nejsou virového původu a jejich léčba nebo odstranění jsou často založena na jiném principu.

Bradavice jsou nezhoubné nádorky způsobené lidským kožním papilomavirem HPV. Papilomaviry jsou běžně se vyskytující v lidské populaci a většina z nich nevyvolává u člověka žádné onemocnění.

Viry z této skupiny mohou ale způsobovat i závažnější onemocnění, jako je rakovina děložního čípku nebo jiné infekční kožní choroby. Virus HPV obsahuje dvouřetězcovou DNA, stejně tak jako v lidské populaci se vyskytuje i u jiných živočišných druhů. Všechny HPV viry jsou ale vysoce druhově specifické, proto se nemohou mezi druhy přenášet.

Virus je přenosný dotekem a může proniknout do podkoží například malým poraněním. Bradavice mají individuální inkubační dobu od několika týdnů, přes měsíce nebo dokonce roky. Člověk tedy může přenášet bradavice, aniž by sám nějaké měl.

Uvádí se, že příznivým faktorem pro vznik bradavic je také kůže dlouho vystavovaná potu, odtud jedno z nejčastějších umístění bradavic – na ploskách nohou.

3. Mykóza nohou
 

Plíseň na nohou

FOTO: fotobanka Profimedia

Houbové infekce (plíseň či také mykóza) mohou způsobit olupování kůže, zarudnutí, svědění, pálení a někdy i puchýře či boláky. Člověk ji může chytit při chůzi naboso v šatnách či v blízkosti bazénu. Plíseň pak roste v botách, a to zejména v pevných, kde nedochází k cirkulaci vzduchu. Léčba spočívá v používání antimykotických krémů či gelů a v těžších případech v podobě léků.

4. Plísňové infekce nehtů
 

FOTO: myfootshop.com

Mikroskopické plísně občas mohou napadnout nehet u prstu. Projevuje se to obvykle tak, že nehet zeslábne, začne se třepit a zabarvovat. Pokud se tento problém neléčí, sám od sebe nezmizí. A ani léčba nemusí být vůbec jednoduchá. V mírných případech mohou pomoci antimykotické krémy, ale k úplnému doléčení závažné infekce jsou nutné speciální léky. I tyto infekce se velmi snadno šíří z člověka na člověka, a jestli jim něco doslova svědčí pak teplé a vlhké prostředí.

 

5. Zarostlý nehet
 

Zarostlý nehet

FOTO: fotobanka Profimedia

Zarostlý nehet do kůžičky obvykle velmi bolí. Místo zarudne a objeví se menší otok, což jsou i známky infekce. Za problém mohou špatně ostříhané nehty, přerostlé nehty, nošení těsné obuvi a poranění nehtů. U lehčích případů stačí nohy odmočit v teplé vodě a pak pomocí štětičky či sterilního gázového čtverečku nadzvednout v rohu zarostlý nehet nad kůži. Pomáhá i koupel v heřmánku či Řepíku lékařského. V těžších případech pomůže lékařská pedikúra či menší chirurgický zákrok spočívající v částečném či úplném odstranění nehtu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt

Tomčíková Simona

Zdravotnická 116
Jakubčovice n.O.
74236


+420 725 632 452

Při práci mám vyzvánění ztišené ! Prosím, zavolejte později (nejlépe mezi 19 a 21hod.) nebo pište SMS či e-mail.Poštu pročítám denně.

Pokud se na objednaný termín nemůžete dostavit, prosím, abyste mi to sdělili nejpozději 24hod. předem. Děkuji Vám za ohleduplnost !

Mějte se krásně :)